menusearch
kavarnews.ir

خطبه های نماز جمعه شهرستان کوار توسط حجة الاسلام و المسلمين مجيد گشول  امام جمعه شهرستان ۲۸ آبان ۱۴۰۰

جستجو
۱۴۰۰/۸/۳۰ یکشنبه
(0)
(0)
خطبه های نماز جمعه شهرستان کوار توسط حجة الاسلام و المسلمين مجيد گشول  امام جمعه شهرستان ۲۸ آبان ۱۴۰۰
خطبه های نماز جمعه شهرستان کوار توسط حجة الاسلام و المسلمين مجيد گشول  امام جمعه شهرستان ۲۸ آبان ۱۴۰۰

 

خطبه اول:

همانگونه که در قرآن کریم در سوره بقره آیه ۶۰ آمده‌است از سنگی که موسی عصای خود را بر آن زد ۱۲ چشمه جوشید و همان گونه که در سوره توبه آیه ۳۶ تعداد ماه‌ها را از نظر خدا ۱۲ ماه بیان کرده‌است در روایات ذیل این آیه ها بیان شده: امامان معصوم هم ۱۲ نفرند که آخرین آنان امام‌زمان است و قیام خواهد کرد.
پس از تفسیر و تأويل اين دو آيه و تطبيق مضمون آيه ها بر امامان معصوم راهکارهاى نهادينه کردن ياد امام زمان به شرح زير بيان شد:
ما باید یاد آن حضرت را در زندگی نهادینه کنیم تا خود و خانواده و جامعه را نجات دهیم.
مطالعه درباره‌ی امام زمان،برگزاری نمایشگاه‌های کتاب با موضوع مهدویت،صدقه برای سلامتی حضرت،پرداخت سهم امام،اختصاص یک روز در مساجد به یاد امام‌زمان،خواندن دعای ندبه و زیارت آل یس، فضاسازی‌ها در مکان‌های گوناگون برگزاری دوره‌های مهدویت،احیای یاد آن حضرت در مدارس،پاسخ به شبهه‌ها و مراقبت در برابر آسیب‌ها و استغاثه و پناه بردن به امام‌زمان از راه‌های نهادینه کردن یاد آن حضرت می‌باشد.

#خطبه_دوم

هفته بسیج را هفته بسیج مستضعفین را تبریک عرض می‌کنم.
بسیج یک مفهوم متعالی در گفتمان انقلاب اسلامی و یک فرهنگ ممتاز ارزشی و انقلابی است.
بسیج به‌معنای آمادگی حضور در همه صحنه‌های اجتماعی عمرانی فرهنگی محرومیت‌زدایی رزمی خدماتی بصیرتی ورزشی ارزشی و ظلم‌ستیزی می‌باشد.
فرهنگ بسیجی ویژگی‌های متعددی دارد.
اخلاص در عمل خدا محوری و ارتباط با خدا شجاعت و حضور در همه میدان‌های سخت به‌صورت همیشگی و گسترده ایمان و بصیرت و عمل همراه با مجاهدت و تلاش عاشقانه و مؤمنانه شناخت فتنه‌ها و شناخت حق و باطل حفظ اندیشه ارزشی شهادت‌طلبی پیشرو بودن خلاق بودن نوآور بودن مردمی بودن بر شاخص ولایت و رهبری حرکت کردن تهدیدها را به فرصت و ظرفیت تبدیل کردن استکبارستیز بودن از مستضعفان حمایت کردن در جنگ نرم فعال و کوشا بودن به مساجد و قرارگاه‌های فرهنگی توجه کردن از ویژگی‌های فرهنگ بسیجی است. خلاصه آن عبارت است از بیان رهبر عزیزمان درباره حاج‌قاسم سلیمانی که ۳ ویژگی را برای او بیان کردند اخلاص تدبیر و شجاعت.
پیروزی انقلاب تسخیر لانه جاسوسی پیروزی در ۸ سال دفاع مقدس خدمات گسترده جهادی پیروزی در دفاع از حرم و دفاع از سلامت و دفاع از امنیت پیروزی در فتنه‌ها و غائله‌ها مثل غائله‌ی آبان ۹۸،موفقیت در انتخابات‌ها موفقیت در رزمایش‌های کمک و سلامت بصیرت‌افزایی ها هم مدیون و مرهون تفکر بسیجی و فرهنگ بسیجی است
و الحشد الشعبی انصارالله یمن حزب‌الله لبنان مقاومت در فلسطین لشکرهای فاطمیون حیدریون زینبیون و جهش در تولید علم همه مرهون فرهنگ بسیجی و انقلابی است.
انصارالله یمن، یمن را به معادله چند مجهولی برای استکبار تبدیل کرده و حکومت ظالم عربستان و غرب را شکست داده و آنان را به گدایی مذاکره و التماس به ایران واداشته‌است. دیدار دیدار رهبر فرزانه انقلاب با نخبگان و توصیه‌های مهم ایشان و تأکیدی که فرمودند تشویق به مهاجرت مغزها و نخبه‌ها خیانت به کشور و ملت است درباره مرجعیت علمی ایران درباره غفلت از سرمایه‌های انسانی و طبیعی و ملی و این‌که این غفلت زمینه‌ساز غارت سرمایه‌ها است توجه به مسئله محوری و شرکت‌های دانش بنیان و بررسی موانع فرهنگی تولید،
ناامیدی بی‌صبری بی‌همتی راحت‌طلبی هم از موانع فرهنگی تولید است.
از ظرفیت نخبگان ورزشی تولیدی علمی قرآنی فرهنگی و مدیریتی در شهرستان کوار باید بیشتر استفاده شود.
ارتباط با نخبگان شهرستان مشورت با آنان کمک گرفتن از آنان به‌کارگیری آنان باید سرلوحه کار مسئولان استان و شهرستان باشد.
کارنامه ۱۰۰ روزه دولت سیزدهم رویکرد صحیح مردمی و انقلابی دولت در داخل و حفظ عزت اسلامی و ایرانی در سیاست خارجی پاسخ‌گویی و حضور در میدان ساده‌زیستی هماهنگی با قوا موفقیت در واکسیناسیون پرداخت حقوق هر ماه بدون استقراض و خلق پول، سفرهای استانی، تامین کالاهای راهبردی،تعامل با چین و روسیه و اروپای ، آزادسازی ۴ میلیارد دلار دارایی‌های ایران عضویت در سازمان شانگهای مواردی است که در این کارنامه درخشان و امیدوارکننده است.
صبر انقلابی در جهاد اقتصادی نیاز به زمان آرامش حضور مردم و امیدواری دارد.
توقعات و انتظاراتی که انتظاراتی که از این دولت داریم:
۱ تدابیر فوری برای رفع تورم بی‌رویه و بی‌منطق ۲ هماهنگی در مواضع اقتصادی و پرهیز از نظرات متناقض
۳ تحقق وعده‌ها طبق جدول زمانی
۴ گفت‌وگوی صریح و صمیمی با مردم درباره موانع و مشکلات
۵ سفرهای استانی در همه سطوح بازده محور باشد
۶ اتخاذ مواضع هوشمندانه برای رفع یک‌مرتبه‌ی تحریم‌ها
۷ بازار سرمایه و بورس که زندگی بیش‌از نیمی از کشور را تحت‌الشعاع قرار داده باید ثبات و آرامش پیدا کند
۸ در کشور باید تحول مدیریتی و چینش بدنه دولت به‌زودی اتفاق بیفتد
۹ به شهرستان‌ها بیشتر باید توجه شود. شهرستان کوار نزدیک‌ترین شهرستان به مرکز استان فاقد روشنایی‌های لازم در جاده‌ها و دارای جاده‌های غیراستاندارد می‌باشد.
تصادفات و مرگ‌ومیر در جاده‌ها یک زنگ خطر برای مسئولان استان و شهرستان است.
حفظ جان مردم یک اولویت است.
حفظ بهداشت مردم و توجه به مدیریت درست سایت زباله شهرستان یکی از اولویت‌ها است. متأسفانه براثر سهل‌انگاری و سستی دانشگاه پیام‌نور در شهرستان درحال جمع شدن است. مسئولان شهرستان و استان نباید شهرستان کوار را از این حق طبیعی محروم کنند و باید به ظرفیت شهرستان کوار و نزدیکی آن به استان بیشتر توجه شود.
شوراهای کارگری و نمایندگان کارگران باید در چارچوب قانون مطالبه حقوق قانونی کارگران را به جد دنبال کنند و در این راه مصمم باشند.
مسئولین هم باید با این شوراها و نمایندگان کارگران همکاری لازم را داشته باشند و منزلت کارگران را پاس بدارند.
کارگران قشر زحمت‌کش و تلاشگری هستند که باید حقوق آنان استیفا شود و مورد بی‌اعتنایی قرار نگیرند.
وعده‌هایی که به کارگران داده می‌شود باید محقق شود.
از ظرفیت استارت آپ و فناوری‌های نوین ارتباطی برای رونق اقتصاد باید استفاده شود با تعداد کم نیروی انسانی می‌توان هزاران مشتری را سرویس‌دهی و مدیریت کرد و از این ظرفیت‌های نوین ارتباطی برای رفع بیکاری بیشتر استفاده کرد.
حملات سایبری گروه عصای موسی و سایر گروه‌های مقاومت در موساد و سازمان جاسوسی صهیونیست‌ها زلزله اطلاعاتی ایجاد کرد ۳ معاون موساد استعفا دادند.
انفجار مهیب در جنوب تل‌آویو و آتش‌سوزی بزرگ در اراضی اشغالی ضربه‌پذیری و درماندگی رژیم پوشالی صهیونیستی را نشان داد.
در گام دوم انقلاب جوانان متعهد و شایسته به شورای فرهنگ عمومی شهرستان و فرهنگ انقلابی و نمازجمعه و رشد و تعالی فرهنگ بسیجی کمک نظری فکری و کمک عملی و عملیاتی می‌کنند.
ارتباط با جوانان بیش‌از پیش باید تقویت شود. جهاد تبیین و عمل در مقابل فشار حداکثری رسانه‌ای دشمن در مقابل عملیات هزاران ضربه چاقو و توطئه‌های امنیتی و اجتماعی و بهداشتی و در مقابل ایجاد غفلت و ناامیدی برای غارت و فشار در مقابل ایجاد مشغولیت ذهنی و ویران‌سازی یک ضرورت مهم است.
همه ما باید به جامعه و دولت کمک کنیم.
آمریکا با تحریم جدید نفتی ایران خباثت و رذالت خود را نشان داد تا اهرم فشاری بر ایران شکل دهد اما در این ظلم هم شکست می‌خورد.
ترامپ هم می‌خواست نفت ایران را به‌کلی تحریم کند اما نتوانست بایدن هم ناتوان است بایدن باد خود را هم نمی‌تواند نگهدارد چه رسد به پرستیژ و ادعای ابرقدرتی.
مواضع نامتوازن و حرکات زیگزاگی گروسی در آز آژانس اتمی و هسته‌ای و سیاسی‌کاری او برای تشدید فشار در مذاکراتش آذر او را بازیچه و عروسک خیمه‌شب‌بازی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها کرده‌است.

#نمازجمعهشهرستان_کوار
#همیشهمردمیهمیشه_انقلابی
#قرارگاه_شهرستانی
#قرارگاهبصیرتاخلاق_ایمان
#قرارگاه_تقوا
#قرارگاه_شهرستانی

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر